Co říkají účastníci

 
Můj kamarád, se kterým podnikám, jel na první ročník. Bylo zajímavé vidět, jakým způsobem ho to vždycky změnilo. Začalo mě to zajímat a doufal jsem, že se toho budu moci také zúčastnit.
— Vítek Ježek, zakladatel Rekola
Kurz hodnotím jako velmi dobrou investici. Ať už časovou, finanční nebo energetickou. Byl jsem na hodně školeních, ale tenhle kurz je fakt výjimečný. Cítím hmatatelné změny v životě, které s tímhle kurzem souvisí.
— Martin Zahradník, vedoucí IT oddělení v příspěvkové organizaci
Dalo mi to neuvěřitelný nový obzor. Ty prožitky, když si tím projdeš, to mi hodně dalo. I když dělám ve vzdělávání dospělých, nikdy jsem na sobě tu prožitkovou metodu nevyzkoušel. Co jsem si zažil, je nepopsatelné.
— Jan Valeška, sociální ekolog, fundraiser neziskovek
Kurz mi pomohl silněji identifikovat sama sebe, své hodnoty a za těmi si jít. Každý víkend byl pro mě takovou duševní sprchou.
— Veronika Jiránková, manažerka marketingu
Dalo mi to manžela, dítě, lepší vztahy s rodinou a dalšími lidmi, lepší postavení vůči sama sobě v práci, klid.
— Olga Sládková, na volné noze
Každý z víkendů mi dal prostor podívat se sama na sebe. Podívat se na to, co se mi daří a nedaří, jak se cítím. Poznala jsem lépe sama sebe – své přednosti, slabosti, zranitelnosti.
— Lenka Kriegischová, vedoucí oddělení, Ministerstvo pro místní rozvoj
 
 
Screenshot 2021-03-14 at 21.50.12.png
 

Škola malých radostí (PDF) — ZPĚTNÁ VAZBA ÚČASTNÍKŮ FUTURE LEADER 4

 

Osobní reflexe účastníka 9. ročníku programu:

Jak popsat roční cestu, ze které jsem vyšel jako o několik levelů vyšší verze sebe sama?

Tahle otázka mi leží v hlavě už několik týdnů. Začátkem prosince jsem totiž absolvoval čtvrté, finální setkání v rámci programu Future leader. Celá roční cesta byla natolik silná, že bych tu zkušenost rád předal do prostoru s tím, že třeba někoho taky zavolá.

Jenže jak popsat tuhle nálož sebeuvědomění, rozložení, znovu-poskládání a postavení se do svojí síly v tomhle krátkém formátu?

Zkusím to tedy formou velice subjektivní – jiná vlastně ani není možná.

Volání Future leader programu jsem cítil od prvního momentu, kdy jsem se o existenci tohoto programu dozvěděl. Z informací na webu jsem popravdě o moc moudřejší nebyl, vlastně jsem se nedozvěděl nic konkrétního, ale ten pocit, že to bude něco přesně pro mě, byl silný. Odvahu (k)vést jsem měl, a to mi přišlo jako rozhodující - po telefonátu s jednou absolventkou mi bylo jasné, že do toho jdu, ať to bude jakékoliv.

Instinktivní dojem, že tenhle program vůbec nebude o tradičních leadership poučkách, se potvrdil hned při prvním setkání.

Setkání se skupinou 15 lidí, se kterými jsem se nikdy neviděl a hned po úvodních pár hodinách programu pocit, že se s touhle partou znám už celé věky. Tenhle pocit se po 4 prodloužených víkendech posílil natolik, že mohu bez pochyby prohlásit, že jsme rodina, kmen.

Jaké jsou ingredience ke vzniku takového pocitu?

Pro mě je to absolutně bezpečné prostředí, ve kterém si každý může sáhnout do hlubin své duše, potkat se se svými stíny, strachy a zraněními a skamarádit se s nimi, načerpat z nich sílu, udělat z nich své mocné zdroje.

Je to odvaha každého účastníka stát se tou nejlepší verzí sebe sama - prozkoumat svá nejtajnější zákoutí s vědomím, že všichni okolo dělají to samé.

Potkat se s důležitými archetypy, prožít je, uvědomit si, že jsou mi stále k dispozici.

Dotknout se světa Srdce i Ega, Mysli, systémů. Nořit se do konstelací, meditací, tance, ticha. Prožít uvolňující pláč, extatický smích.

Hlavně to všechno PROŽÍT. Beze studu, bez obalu, naplno v Teď a Tady.

A na konci celého cyklu vědět, že jsem se seznámil se svou pravou Silou, s tím, kdo jsem JÁ.

Že vést je potřeba v první řadě sám sebe. Vést ostatní pak půjde tak nějak samo.

Cítím obrovskou vděčnost, že jsem si tuhle cestu dovolil – vím totiž, že jsem si to zasloužil.

Michal Miguel Kubík, podnikatel, celostní arborista


23456370_10156068247510559_4448294290763638323_o.jpg

Jak to všechno začalo

Na jedné konferenci ke kvalitě ve vzdělávání se v roce 2012 potkaly tři ženy různého věku, názorů a zkušeností (Tamara Kováčová, Silvie Pýchová a Ivana Sládková) - a zašly spolu na pivo. A shodly se, že nám v ČR chybí trénink, kterého by se účastnili společně jak mladí podnikatelé, tak politici spolu s nadšenci z neziskovek. Trénink, který podpoří jejich schopnost nacházet správný směr v životě (vybaví je dobrou navigací). A během tréninku by vznikaly nové vazby, docházelo by ke vzájemné inspiraci, byla by tu možnost pracovat s mentory... . A pak jsme poznaly Zdeňka Štěpánka z Koučink akademie (dnes z Akademie), který kurz pro mladé lídry před pár lety začal připravovat, stačilo jen navázat.